Naujienos

29
Kov
„Litagros žemės ūkio centras“ investavo 4,7 milijonus eurų į pieno ūkio Pakruojo rajone plėtrą

Publikavimo data: 2018-03-23 

UAB „Litagros žemės ūkio centras“ į pieno ūkio plėtrą investavo 4,7 milijonus eurų. 2018 metų pradžioje Pakruojo rajone, Megučionių kaime buvo atidarytas naujas Kalpokų ūkio pienininkystės  kompleksas. Melžiamų karvių skaičius šiame komplekse iki metų pabaigos pasieks 1200.

 „Į naujas fermas perkeltos melžiamos karvės iš kitų grupės bendrovių Marijampolėje ir Šalčininkuose. Pienininkystės veiklą koncentruosime dviejose vietose: Pakruojo rajone – Kalpokų ūkyje ir Kėdainių rajone – Aristavos ūkyje“, - sakė „Litagros žemės ūkio centras“ direktorius Vaidas Navickas.

 Pasak jo, sprendimas investuoti į pieno gamybos plėtrą buvo priimtas tuomet, kai pieno supirkimo kainos buvo žemumose, tačiau jau dabar akivaizdu, kad jis pasiteisino. „Lietuvos pieno perdirbimo įmonės susiduria su žaliavos trūkumu, todėl, galėdami pasiūlyti didelį pieno kiekį, gauname geresnę kainą“, - sako V. Navickas.

 Planuojama, kad kompleksas bus plečiamas ir toliau – įgyvendinus antrąjį plėtros etapą, Kalpokų ūkyje bus laikoma 1800-2000 karvių.

 „Kalpokų ūkyje“ dirba apie 70 žmonių, dėl pieno ūkio plėtros buvo sukurta 10 naujų darbo vietų. Be pieno gamybos „Kalpokų ūkis“ užsiima augalininkyste – iš viso dirbama apie 3000 hektarų žemės, iš kurios didžioji dalis – nuomojama.

 UAB „Litagros žemės ūkio centras“ kartu su UAB „Joniškio grūdai“, užsiimančia pašarų gamyba, priklauso žemės ūkio investicinei bendrovei „Litagra“.

 

Daugiau informacijos:

UAB „Litagros žemės ūkio centras“ direktorius

Vaidas Navickas

El. p. vaidas.navickas@litagra.lt

LITAGRA

Litagros grupė - tai uždaroji akcinė bendrovė "LITAGRA" ir jai priklausančios įmonės UAB "Joniškio grūdai", žemės ūkio bendrovės ir keletas kitų įmonių. Grupė kasmet didina veiklos efektyvumą ir plečia paslaugų asortimentą. Grupės įmonės produkciją eksportuoja į ES ir NVS šalis.

© Copyright 2021 UAB Litagra. Visos teisės saugomos